Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

ŁZG - apel
2022-03-02


Wystawa, poświęcona historii Łęczyckich Zakładów Górniczych


Rozpoczęliśmyprace, związane z przygotowaniem wystawy poświęconej ŁęczyckimZakładom Górniczym.


Scenariuszekspozycji zakłada kompleksową i wszechstronną prezentacjęhistorii ŁZG, obejmującą lata 1955 – 1992. Edukacyjny charakterwystawy ma na celu pokazanie jej tematyki w wielu aspektach poprzezróżne przejawy funkcjonowania Zakładów (społeczne, oświatowe,zdrowotne, kulturalne, sportowe itp.). Wystawa ma równieżpodkreślić znaczenie ŁZG dla rozwoju naszego miasta i jegonajnowszej historii.


Bypokazać jak najpełniejszy obraz dziejów ŁZG, planujemywykorzystać eksponaty z naszych zbiorów, jak również te, któremamy nadzieję, uda nam się pozyskać.


Zwracamysię więc z apelem do mieszkańców naszego miasta, by przejrzeliswoje rodzinne archiwa. Może znajdują się w nich pamiątki,związane z łęczyckim górnictwem rud. Szczególną prośbękierujemy do byłych pracowników ŁZG, członków ich rodzin iznajomych. Jeżeli jakiekolwiek eksponaty znajdują się w Waszymposiadaniu, prosimy o ich udostępnienie, wypożyczenie lubprzekazanie. Każdy zachowany przedmiot, każda rzecz, nawet najmniejszy drobiazg będzie miał dla całości ekspozycji ogromneznaczenie.


Wystawaprezentowana będzie w pomieszczeniach ratusza. Jej otwarcieplanowane jest na I półrocze 2022 r.Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia