Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

ŁZG - apel
2022-03-17Kontynuujemy akcję poszukiwania eksponatów, związanych z historią ŁZGZ satysfakcją odnotowujemy fakt, iż nasz apel dotyczący poszukiwania pamiątek na przygotowywaną wystawę, poświęconą historii Łęczyckich Zakładów Górniczych - spotkał się z dużym odzewem mieszkańców naszego miasta.


W minionym tygodniu odwiedziło nas wiele osób, które udostępniły mnóstwo cennych eksponatów. Trafiły więc do nas mundury, elementy wyposażenia i narzędzia, odznaczenia, różnego rodzaju dokumenty i fotografie, a także wiele ciekawych gadżetów. Każdy z przekazanych eksponatów ma dla nas ogromną wartość oraz znaczenie dokumentalne. Każdy z nich jest istotnym uzupełnieniem planowanej wystawy i czyni ją coraz pełniejszą .


Wszystkim łęczycankom i łęczycanom, którzy udostępnili nam swoje rodzinne pamiątki, jakże ważne dla nich pod względem emocjonalnym - bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również tym mieszkańcom naszego miasta, którzy przekazując dalej informacje o naszych działaniach, wspomagają muzealne poszukiwania .


Nie kończymy akacji gromadzenia eksponatów, związanych z historią ŁZG. Będziemy ją kontynuowali. By ekspozycja spełniła swoje założenie, zależy nam na zgromadzeniu jak największej ilości zachowanych jeszcze pamiątek. Poszukujemy szczególnie tych, które dokumentują: działalność Klubu Sportowego „Górnik” Łęczyca, związane są z kinem „Górnik”, dotyczą orkiestry, zespołu „Łęczanie”, szkoły oraz przedszkola. Ważna jest dla nas każda rzecz i każdy drobiazg. Wszystkie one mają wartość dokumentu i składają się na historię ŁZG.


Eksponaty można przynosić do Muzeum od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00 - 15.00.Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia