Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

ŁZG
2021-02-19Poszukujemy materiałów, związanych historią ŁZGŻycie ma to do siebie, że wydarzenia ważne dla jednego pokolenia, dla następnego stają się mniej istotne, by w pokoleniach następnych zupełnie odejść w niepamięć.


Tak dzieje się z Łęczyckimi Zakładami Górniczymi, które działały w naszym mieście w latach 1955 – 1992. Starsza generacja łęczycan potwierdzi z przekonaniem, że tak jak nasz zamek, wybudowany przez króla Kazimierza Wielkiego przyczynił się do rozwoju średniowiecznej Łęczycy, tak powstanie ŁZG w sposób spektakularny zmieniło powojenne oblicze naszego miasta.


Dzięki kopalni rud żelaza w naszym mieście powstały m. in. budynki przemysłowe, nowe osiedla mieszkaniowe, hotel i szkoła z internatem, przedszkole i żłobek, ambulatorium i kino, działały klub sportowy, basen, ośrodki wypoczynkowe oraz działki pracownicze, istniały klub NOT, kawiarnia i biblioteka, a także zakładowa orkiestra i zespół muzyczno - wokalny.

O tym pragniemy przypomnieć młodszym mieszkańcom Łęczycy, planując zorganizowanie ekspozycji, poświęconej historii ŁZG.


Zwracamy się z prośbą o przekazanie lub czasowe użyczenie do celów wystawienniczych zdjęć, dokumentów, elementów wyposażenia, umundurowania itp., a także i innych pamiątek, związanych z ŁZG, które uzupełniłyby muzealne eksponaty i wzbogaciły przygotowywaną prezentację.


Można się z nami kontaktować od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 –16.00Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia