Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

AMM Archery
2019-07-17

W czasie XXI Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego na naszym zamku gościć będziemy, kolejny już raz, jedną z najbardziej oklaskiwanych przez publiczność: Grupę Konną „AMM Archery.”


Grupa istnieje od ponad 10 lat. Jej członkowie są pasjonatami łucznictwa tradycyjnego pieszego i konnego. Sami produkują kołczany, strzały, cięciwy i elementy rzędu końskiego.  Prowadzą szkolenia.  Biorą udział w inscenizacjach, pokazach i zawodach.

W czasie turniejowych pokazów nawiązują do doświadczeń i umiejętności lekkiej jazdy tatarskiej. Posługują się łukami typu wschodniego, jedynego używanego w Polsce w wiekach XV – XVII.


Niekwestionowaną gwiazdą „AMM Archery” jest Anna Sokólska - najwyżej w Polsce i na świecie notowana łuczniczka konna. Jeździ na koniu o wdzięcznym imieniu Czanar. Wspólnie z kolegami zaprezentuje swoje mistrzowskie umiejętności, strzelając do celów statycznych i ruchomych.


Przed łęczycką publicznością Grupa Konna „AMM Archery” wystąpi czterokrotnie w ciągu dwu dni trwania Turnieju.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia