Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Akademia Szermierzy
2019-07-26

W czasie tegorocznego XXI Turnieju Rycerskiego na dziedzińcu zamkowym wystąpi, zaprzyjaźniona z naszą imprezą, „Akademia Szermierzy” z Warszawy.


Grupę tworzą młodzi ludzie, którzy swoje pokazy przygotowują na podstawie starych traktatów szermierczych. Popularyzują dawne europejskie sztuki walki, ale korzystają przy tym ze współczesnych metod nauczania szermierki. W czasie swoich pokazów odwołują się również do wielu innych dziedzin rywalizacji sportowej.


W swojej specjalizacji są prawdziwymi mistrzami, co potwierdzają wielokrotne zwycięstwa w polskich oraz międzynarodowych turniejach.

W czasie wielogodzinnych treningów ćwiczą zręczność, wytrwałość, gibkość, szybkość, siłę i taktykę walk. Zdobyte w ten sposób umiejętności wykorzystują w pokazowych pojedynkach. Posługują się różnego rodzaju bronią białą, od lekkiej broni sportowej po stalowe repliki mieczy.


„Akademia Szermierzy” zaprezentuje się przed turniejową publicznością kilkakrotnie w ciągu dwu dni trwania imprezy.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia