Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Arta Foc
2019-07-05

Trwają przygotowania do XXI Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego na Zamku Królewskim w Łęczycy, który odbędzie się w dniach 24 – 25 sierpnia 2019 r.

Podobnie jak w ubiegłym, także i w tym roku po zakończeniu pierwszego dnia turniejowych zmagań (sobota), zapraszamy wszystkich na dziedziniec zamkowy. Od od godz. 18.00 wstęp wolny.


Będzie okazja, by spotkać się z rycerzami i porozmawiać z nimi, przyjrzeć się bliżej elementom uzbrojenia i wyposażenia. Zabawy plebejskie stworzą zaś możliwość wykazania się sprawnością fizyczną w konkurencjach zręcznościowych.

Niezainteresowani ćwiczeniami w rzemiośle rycerskim, zaciekawi z pewnością alchemik, który dzielił się będzie z widzami swoją wiedzą tajemną,


Wieczorem (godz. 20.30) na dziedzińcu zamkowym pojawi się się Teatr Tancerzy Ognia „Arta Foc”. W ubiegłym roku artyści z tej grupy zachwycili swoim fire show widzów, którzy okrzykami zachwytu i gromkimi brawami nagrodzili pokaz.

W czasie tegorocznego Turnieju „Arta Foc” zaprezentuje specjalny program pt. „Dia de los Muertos w Łęczycy”. Widowisko nawiązuje do tradycyjnych obchodów meksykańskiego święta śmierci, pełnego barw i radości.


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia