Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Białe święta
2018-12-17

Ci z Łęczycan, którzy w miniony, piątkowy wieczór zdecydowali się wysłuchać przedświątecznego koncertu w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, na pewno znaleźli w nim swoją ulubioną kompozycję.


Zespół wokalno - aktorski "Sonanto" z Warszawy zaprezentował słuchaczom cały szereg bożonarodzeniowych utworów, począwszy od klasycznych kolęd, przez popularne pastorałki, na światowych szlagierach, związanych z tymi świętami, skończywszy. W programie koncertu znalazły się więc oprócz "Przybieżeli do Betlejem", "Mizerna cicha", "Oj maluśki, maluśki", "Cicha noc, święta noc", także popularne przeboje " Kulig" z repertuaru "Skaldów" oraz "White Christmas" wylansowany przez Binga Crosbiego. Wokaliści zachęcili dorosłych do wspólnego śpiewania, zaś młodszym zaproponowali prostą choreografię do skocznej pastorałki. Dzieci wytrwale zachęcali gwiazdeczkę by ta świeciła, gdy one wytrwale maszerowały do Jezusa.

Jesteśmy wdzięczni księdzu proboszczowi Sławomirowi Sobierajskiemu za życzliwość i użyczenie łęczyckiej fary, w której mógł pięknie wybrzmieć koncert.


Koncert poprzedził występ p. Bohdana Kowalczyka, który przedstawił historię kolęd i pastorałek.


Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia