Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Dar Ireny Radziszewskiej
2021-05-31


Dar pani Ireny Radziszewskiej


Kilka dni temu, pani Irena Radziszewska, mieszkanka Łęczycy, przekazała Muzeum kilkanaście wykonanych własnoręcznie wycinanek. Impulsem, który spowodował ów dar był udział pani Ireny w ostatniej Nocy Muzeów oraz wycinanki, które prezentowane na stałej wystawie etnograficznej przyciągnęły Jej uwagę.


Pani Irena jest znakomitą twórczynią nie tylko wycinanek, ale także różnorodnych ozdób papierowych. Jej bibułowe kwiaty są tak realistyczne i wykonane z taką precyzją, że można je pomylić z naturalnymi. Nieobca jest Jej także umiejętność tworzenia miniaturowych dekoracji, obrazków i kolaży.


W twórczym kontakcie z naszym Muzeum pani Irena Radziszewska pozostaje od kilkunastu lat. W roku 2007 brała udział w projekcie Rekonstrukcja łęczyckich chust kamelowych, realizowanym wspólnie z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Wykonana przez nią wtedy chusta kamelowa w kolorze écru znajduje się w naszej muzealnej kolekcji.  


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia