Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Dextrarius
2019-07-31

Tradycją Międzynarodowych Turniejów Rycerskich na Zamku Królewskim w Łęczycy jest, że występ konnej drużyny bojowej to główny punkt dwudniowego programu imprezy.

W ciągu 20 lat organizowania Turnieju gościliśmy na naszym dziedzińcu wiele tego typu wspaniałych drużyn z kraju i z zagranicy. Zapisały się one w naszej pamięci ze względu na prezentowane umiejętności jeździeckie, swobodę w tworzeniu turniejowego show czy kontakt z publicznością.


Mamy nadzieję, że po tegorocznej imprezie widzowie wspominać będą Bractwo Rycerskie Ziemi Ogrodzienieckiej z Grupą Konną „Dextrarius”. W tym w roku to im przypada rola wiodącej grupy bojowej. Obecność rycerzy z Ogrodzieńca w Łęczycy kroniki turniejowe już raz odnotowały. Po latach zawitają do naszego miasta ponownie, by zaprezentować program pn. „Brama do średniowiecza”.


Zapowiada się wielobarwne, bogate widowisko, na które złożą się m. in. konne pokazy paradne rycerzy ciężkozbrojnych (musztra rycerska, jazda w różnych szykach). Będą zabawy rycerskie, wymagające zręczności, szybkości i refleksu (nanizanie pierścieni, najazd na pieszego , rozbicie szyków wroga). Obejrzymy również pokazy konne, podkreślające średniowieczne umiejętności myśliwskie (gonitwa za zającem, polowanie na dzika i ubicie niedźwiedzia), które wymagać będą mistrzowskiego władania włócznią, mieczem i toporem. Program zakończy wielkie starcie w szrankach na kopie kruszące oraz pojedynki na miecze.


Ciężkozbrojni rycerze z Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej oraz Grupa Konna „Dextrarius” wystąpią w czasie naszego Turnieju czterokrotnie w godzinnych pokazach. Tradycyjnie przypadnie im honor otwarcia i zamknięcia każdego z dwu dni łęczyckiej imprezy.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia