Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Dziedzińcowe plenery
2019-06-12

W tak upalny czas, jaki towarzyszy nam od kilku dni, zupełnie naturalnym jest, że poszukujemy cienia i chłodnych miejsc. Wydawałoby się, że takowe warunki gwarantują grube mury naszego zamku. To prawda. W jego wnętrzach panuje jeszcze znośna temperatura, ale już za kilka dni i w zamkowych salach zrobi się duszno i o względnym chłodzie trzeba będzie zapomnieć.


Ale bardzo przyjemnie jest na dziedzińcu zamkowym. Szczególnie pod rozłożystym dębem, którego szerokie gałęzie dają przyjemny cień, zachęcając do chwili wytchnienia i odpoczynku.

Ostatnio z tej możliwości skorzystały dzieci z Przedszkola w Poddębicach, które przyjechały do nas na warsztaty garncarskie. Zamiast przeprowadzać je w pomieszczeniu, zaproponowaliśmy pracę w plenerze, na dziedzińcu zamkowym. To był dobry pomysł. Praca na świeżym powietrzu była prawdziwą przyjemnością. się. Własnoręcznie wykonane, fantazyjnie ozdobione naczynia i inne wyroby garncarskie przedszkolaki zabrały do domu.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia