Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Górnicza wystawa w ratuszu
2022-11-24


Górnicza wystawa w Ratuszu


Tegoroczne, święto górnicze - Barbórka - będzie w naszym mieście obchodzone bardzo uroczyście. Urząd Miejski przygotował cykl imprez, które nawiązują do bogatych tradycji, związanych z Łęczyckimi Zakładami Górniczymi.


W programie uroczystości znajdzie się także otwarcie wystawy czasowej, zrealizowanej przez Muzeum w Łęczycy w piwnicach Ratusza.


Ekspozycja pt. „Łęczyckie Zakłady Górnicze 1955 – 1992” zaprezentuje historię zakładu od podjęcia decyzji o lokalizacji w naszym mieście kopalni rudy żelaza aż do czasu zakończenia podziemnej eksploatacji złóż. Pokaże także wieloaspektowe znaczenie ŁZG dla rozwoju Łęczycy i jej najnowszej historii.


Na wystawie znajdą się eksponaty muzealne oraz udostępnione nam przez mieszkańców Łęczycy osobiste pamiątki byłych pracowników ŁZG oraz członków ich rodzin. Mimo 30 lat, które upłynęły od zamknięcia kopalni, ilość, różnorodność i oryginalność zachowanych artefaktów jest imponująca.


Wystawa udostępniona zostanie zwiedzającym od dnia 5 grudnia br.Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia