Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Grupa Powidoki
2022-07-19


Nowa ekspozycja na wieży zamkowej


Wieża naszego zamku od zawsze była pożądanym miejscem dla prezentacji wystaw czasowych. Specyfika pomieszczeń, ulokowanych na trzech kondygnacjach wymusza na organizatorach ograniczenia w formie i liczbie pokazywanych obiektów, jednakże niedogodności ekspozycyjne nie zniechęcają artystów. Wieża jest postrzegana jako niezwykle atrakcyjna, oryginalna i niebanalna przestrzeń wystawowa.


Od minionej niedzieli wieża zamkowa jest miejscem prezentacji malarstwa, grafiki, rysunku i form przestrzennych GRUPY POWIDOKI.


Jej członkowie: Andrzej Bator, Jacek Galewski, Maksymilian Kreutz-Majewski oraz Robert Jundo są absolwentami łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego. Przyjaźnią się i wspierają w twórczych działaniach od 2017 r. Od tego też czasu przygotowują wspólne wystawy. Są one zawsze okazją do stworzenia, jak sami to określają, intelektualnego fermentu, wynikającego ze zderzenia różnych stylistyk, tematów, formatów, materiałów, a przede wszystkim – osobowości.


Wystawa czynna od 17 lipca do 31 sierpnia w dniach i godzinach otwarcia Muzeum.


Serdecznie zapraszamy.


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia