Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Kramy
2022-08-19


Przeżyjmy to jeszcze raz….


Poturniejowe wspomnienia


Nieodłącznym elementem wszystkich turniejów rycerskich jest towarzyszący im jarmark, który tworzy odpowiedni klimat i dodaje uroku.


Stylizowane kramy stoją na dziedzińcu lub tuż pod murami zamku. Sprzedawcy mają na sobie stroje z epoki i proponują określony asortyment towarów. Specjalistyczne produkty, często wykonane są w małych, rodzinnych wytwórniach, kultywujących dawne metody i sposoby produkcji.


Osobną grupę stanowią stoiska rzemieślników i rekonstruktorów, którzy na żywo prezentują techniki dawnej wytwórczości. Tu gromadzą się turyści, pragnący spróbować pracy w dawnym warsztacie i sprawdzić się jako garncarz, kowal czy mincerz. Satysfakcja jest podwójna, kiedy wykonane własnoręcznie dzieło zabiera się ze sobą na pamiątkę.


W czasie tegorocznego turnieju, przy stoisku templariuszy można było napić się kawy po saraceńsku, którą przez dwa dni nieustannie parzył i częstował przemiły pan Tomasz.Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia