Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Nasza, niepodległa, łęczycka – gra terenowa
2018-09-13

15 września, w sobotę, o godz. 10.00 ruszy gra terenowa organizowana przez Muzeum w Łęczycy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Pragniemy oddać hołd członkom POW, harcerzom oraz zwykłym obywatelom miasta biorącym udział w akcji rozbrajania Niemców 11 listopada 1918 r., organizują grę terenową śladem tamtych wydarzeń. Chcemy, aby uczestnicy, którzy historii uczyli się tylko z czarno-białych fotografii, mogli jej dotknąć.

Akcja rozbrajania Niemców w 1918 r. jest historią Straży Bezpieczeństwa Publicznego, historią struktur lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej, rodzącego się w mieście harcerstwa (skautingu), zwykłych mieszkańców, którzy w obliczu historycznych wydarzeń nie zawiedli.

Scenariusz gry powstał na podstawie wspomnień mieszkańców miasta biorących udział w tej akcji. Turyści, bez ograniczeń wiekowych, będą mogli prześledzić to łęczyckie wydarzenie, biorąc aktywny udział w jego rekonstrukcji.

Zbiórka „oddziałów” odbędzie się na przed budynkiem Bursy Szkolnej / Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy na ul. Kaliskiej.

Uczestnicy otrzymają mapy z marszrutą, zgodnie z którą będą się tego dnia poruszać. W trakcie biegu w historycznych miejscach Łęczycy czekać na nich będą pytania dotyczące wydarzeń listopadowych 1918 r., zaszyfrowane wiadomości, zagadki logiczne, zadania sprawnościowe z wykorzystaniem replik uzbrojenia.Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia