Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Niezwyczajni goście turniejowi
2023-07-04


Niezwyczajni goście turniejowi


Już kolejny rok z rzędu na naszą imprezę przyjeżdżają goście, można powiedzieć, niezwyczajni. Reprezentują inne epoki historyczne i inną przestrzeń geograficzną. To sprawia, że program Turnieju wykracza poza swoje standardowe, średniowieczne ramy.

W czasie tegorocznych zmagań turniejowych na dziedzińcu zamkowym pojawią się przedstawiciele sekcji rekonstruktorskiej Matsumoto. Prezentować będą uzbrojenie japońskich samurajów z XVII w. oraz metody walk Kendo.


Członkowie Stowarzyszenia Bellator Societas są prawdziwymi pasjonatami starożytnej wojskowości. Występować więc będą w pełnym uzbrojeniu jako rzymscy pretorianie i gladiatorzy.


Swoje obozowisko rozbiją także Templariusze. Zaproszą turystów na warsztaty kaligrafii oraz wytwarzania pieczęci. Otworzą pracownię garncarską. Będą też częstować kawą po saraceńsku, która jest mocna, aromatyczna i pobudzająca. Przekonajcie się Państwo sami.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia