Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Noc Muzeów
2023-05-15


I po Nocy Muzeów


Na długo przed godziną 18.00 spora grupa turystów oczekiwała w bramie zamkowej na rozpoczęcie tegorocznej Nocy Muzeów. Jak się później okazało, przybyli do nas tłumnie zwiedzający z różnych stron - nie tylko z naszego miasta, ale też i województwa, a nawet z kraju.


A warto było, bo z programu, który przygotowaliśmy na tegoroczną Noc każdy mógł wybrać coś interesującego.


Miłośników historii z pewnością usatysfakcjonował film dokumentalny „Od Popiela do Piasta” w reż. Zdzisława Cozaca oraz wykład prof. Ryszarda Grygiela o przybyciu Piastów na ziemię łęczycką.


Zespół muzyki dawnej Roderyk przepięknie wybrzmiał zarówno w na dziedzińcu, jak i we wnętrzach zamkowych. Koncert zadowolił nie tylko miłośników tego rodzaju grania, ale też tych którzy mieli okazję obejrzeć repliki lutni czy teorby.


Obrazy Romana Wrześkiewicza wzbudziły takie zainteresowanie, że gdyby nie fakt, że muszą jeszcze na wystawie pozostać, autor sprzedałby je na pniu.


Zabawa Zwiedzanie z krzyżówką okazała się dość wymagająca, żeby nie powiedzieć trudna. Wystarczyło jednakże obejrzeć nasze ekspozycje, poczytać podpisy, a wszystko stawało się jasne. Cel edukacyjny został osiągnięty, o czym świadczyła satysfakcja turystów z rozwiązania hasła.


I na koniec najważniejsze. Została otwarta i udostępniona publiczności stała ekspozycja historyczna Dzieje Łęczycy od X do XIX w. Do jej oglądania zapraszamy w dniach i godzinach otwarcia muzeum. Natomiast na kolejną Noc Muzeów zapraszamy już za rok.


Do zobaczenia.


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia