Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Noc Muzeów za nami
2018-05-21

Ważne rocznice można świętować w różny sposób. W obchodzone w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, muzeum nasze włączyło się, przygotowując jedyną w swoim rodzaju "Noc muzeów", utrzymaną w klimacie 20-lecia międzywojennego.

Sentymentalną podróż w przeszłość rozpoczęły przedwojenne gry i zabawy podwórkowe, które zmuszając ich uczestników, starszych i młodszych, do ruchu na świeżym, "dziedzińcowym powietrzu" przyniosły im wiele radości. Atelier w zamkowym wnętrzu zapraszało do wykonania niepowtarzalnych, stylowych fotografii. Dzięki stosownym rekwizytom można było na chwilę stać się kimś innym i zmienić swoje emploi. Boa z łabędzich piór, toczek z woalką, przepaska z dżetów, a także cylinder, biały, długi szal i laska z gałką miały magiczną moc i sprawiały, że każda z pań wyglądała niemalże jak Hanka Ordonówna lub Zula Pogorzelska, zaś każdy z panów zamieniał się w Eugeniusza Bodo. W ten klimatyczny anturaż wpisała się modelka Karina (Carrie), wprost z reklamowych plakatów zeszła między naszych gości i wraz z nimi pozowała do pamiątkowych zdjęć. Wystawę fotografii z innymi stylizacjami Kariny można było obejrzeć w wieży zamkowej (będzie czynna jeszcze co najmniej przez miesiąc). Clou imprezy był koncert zespołu "Sonanto", którego soliści zaprezentowali przedwojenne szlagiery. Znane i lubiane melodie pięknie zabrzmiały w niepowtarzalnej scenerii dziedzińca zamkowego, a zgromadzona publiczność nie miała kłopotu z rozpoznawaniem ich tytułów w czasie specjalnego konkursu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy współpracowali  z nami przy organizacji tegorocznej "Nocy muzeów".

Do zobaczenia w przyszłym roku.
Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia