Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Ostatni dzień "Rycerskich wakacji w średniowiecznej Łęczycy"
2017-08-12


W ostatnim dniu warsztatów uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne. Z gliny powstały więc standardowe naczynia, różnego  kształtu garnuszki, ale też ozdoby, a nawet niewielkie zabawki. Swoje prace autorzy zabrali do domu na pamiątkę.

Następnie dzieci, w kolorowych tunikach (część jeszcze się szyje), uzbrojone w piankowe miecze i bardzo ozdobne (własnoręcznie malowane) drewniane tarcze, zaprezentowały na dziedzińcu, przygotowany w czasie warsztatów, pokaz walki wręcz.

Na koniec były podziękowania, okolicznościowe dyplomy, pamiątkowe fotografie oraz...podziw rodziców i dziadków, którzy w tym dniu mieli okazję obejrzeć występy swoich pociech.

W projekcie "Rycerskie wakacje w średniowiecznej Łęczycy" wzięło udział 31 dzieci (w tym 18 chłopców i 13 dziewczynek) w wieku od 6 do 13 lat, mieszkańców Łęczycy i okolic. Niektórzy uczestniczyli we wszystkich zajęciach, inni z różnych  powodów - tylko w wybranych. Stałą grupę "wakacyjnych rycerzy" tworzyli: Oliwka i Paweł, Kacper, Filip i Adaś, Malwinka i Weronika, Oskar i Kacper, Tymek i Franek, Szymek, Weronika oraz nasz gość ze słonecznej Italii - Antonio. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które zdobyliście w czasie naszych zajęć, przyda się Wam w szkole.

Nagrodą dla dzieci uczestniczących w projekcie będzie przemarsz w korowodzie turniejowym oraz udział w pokazie dla publiczności na dziedzińcu zamkowym.

Po raz ostatni przypominamy iż projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia