Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Pierwszy raz na łęczyckim Turnieju
2022-06-15Pierwszy raz na łęczyckim Turnieju


W tegorocznym XXII Międzynarodowym Turnieju Rycerskim, po raz pierwszy w Łęczycy zaprezentuje się Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej.

Grupa zajmuje się odtwórstwem historycznym i pokazuje życie z przełomu XIV i XV w. W specjalnie zaaranżowanym obozie tegoż Bractwa zobaczyć można będzie m.in. namioty, zbroje, kuchnię oraz stanowisko kata.

Członkowie Chorągwi zaprezentują publiczności turniejowej pojedynki piesze, którym towarzyszyć będzie pokaz artyleryjski.


Po raz pierwszy w dziejach łęczyckich turniejów rycerskich pojawi się w naszym mieście Bellator Societas. Członkowie tego Stowarzyszenia to prawdziwi pasjonaci starożytnej wojskowości.

Publiczność będzie mogła obejrzeć rzymskich legionistów w pełnym uzbrojeniu. Grupa pokaże również rekonstrukcję zbroi, przeznaczonej dla konia. To jedyny taki egzemplarz w Europie, więc możliwość obejrzenia tej zbroi z bliska - może być prawdziwą gratką.


Na tegoroczny Turniej przyjadą także japońscy samuraje. Wprawdzie tym razem nie wystąpią w pokazie wschodnich sztuk walki, ale publiczność będzie miała okazję zobaczyć cenną kolekcję elementów uzbrojenia i wyposażenia, na którą składają się eksponaty z XVII i XVIII w. Będzie też okazja do rozmów ze znawcami kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia