Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Prace różne na wystawie
2020-04-27Prace różne na wystawie


Nasze działania na stałej wystawie etnograficznej postępują stale i systematycznie. Krok po kroku wykonujemy wszystkie te prace, które wiążą się z przygotowaniem wyposażenia ekspozycji i samych eksponatów do ich prezentacji.


Prace konserwacyjne, renowacyjne i naprawcze wymagają spokoju,cierpliwości i rozmaitych talentów. By sprostać wszystkim potrzebom przy takiej różnorodności muzealiów, musiałyśmy wcielić się nie tylko w rolę konserwatorów czy renowatorów zabytków. Należało również uczynić zadość wymogom zapomnianych już zawodów, takich jak jak kołodziej czy rymarz, ale też popisać się umiejętnościami w nowszych profesjach typu makijażystka i stylistka.


Najzdolniejszej z nas, która ma „złote ręce”, przypadła rola balwierza, golibrody i fryzjera. Liftingowi i tym podobnym zabiegom upiększającym zmuszony był poddać się bowiem sam Boruta. Nawet jego diabelskie pazury otrzymały nowy manicure.


Muzealny gabinet kosmetyczny już czynny. Wyprzedzamy czas?


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia