Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Publikacja o dziejach łęczyckiej policji
2019-07-25

Wszystkich zainteresowanych historią Ziemi Łęczyckiej – zapraszamy do muzealnego sklepiku. Można tu nabyć najnowsze wydawnictwo pt.„Ocalić od zapomnienia. Powstanie i działalność policji na terenie powiatu łęczyckiego w II Rzeczypospolitej”. Autorami książki są mł. insp. Zbigniew Gruszczyński - Komendant Policji Państwowej w Łęczycy oraz podinsp. w st. sp. Dariusz Kupisz. Promocja wydawnictwa i spotkanie z autorami miało miejsce w salach zamkowych w dniu 19 lipca br.


Publikacja zwraca uwagę starannością opracowania tematu, opartego o bogaty, solidnie udokumentowany materiał. Prezentuje dzieje lokalnej policji oraz przybliża sylwetki tworzących ją ludzi. Wydawnictwo imponuje wielością cytowanych źródeł archiwalnych oraz szerokim zbiorem fotografii, stanowiących własność różnego rodzaju instytucji i osób prywatnych. Wartością dodaną jest licząca 503 pozycje alfabetyczna lista policjantów i urzędników, służących i pracujących w Policji Państwowej na terenie powiatu łęczyckiego w jego międzywojennych granicach.


Ciekawostką, która w znakomity sposób oddaje wyzwania, z którymi przyszło się mierzyć przedwojennym policjantom, są autentyczne sensacje i wydarzenia wybrane z ówczesnej prasy.


Książka posiada sztywną oprawę i liczy 304 stron. Kosztuje 30 zł.Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia