Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Sagittari St. Georgi
2019-07-22

Łucznicy św. Jerzego - (Sagittari St. Georgi) to od lat stali uczestnicy Międzynarodowych Turniejów Rycerskich na naszym zamku. Jako, że w większości są mieszkańcami historycznej ziemi łęczyckiej, zrozumiałym jest ich bliski i emocjonalny związek z tą imprezą.


Członkowie grupy wystąpią podczas Turnieju w dwu różnych pokazach. W łuczniczym - zaprezentują publiczności swoje mistrzostwo w posługiwaniu się łukiem i strzelaniu do celu, także z użyciem płonących strzał.


W czasie pokazu artyleryjskiego, widzowie będą mieli okazję poznać… huczną opowieść o historii broni palnej czarno – prochowej. Grupa pokaże różne rodzaje broni, począwszy od pierwszych, jednostrzałowych piszczeli, przez bardziej skomplikowane hakownice i arkebuzy, aż do ciężkich bombardier. Widzowie podziwiając kolejne okazy broni, zmuszeni będą otwierać usta i zasłaniać uszy przed potęgującymi się wystrzałami i hukiem. Efektowną prezentację zakończy długa seria z wielostrzałowych „organków”, po której publiczność powinna dłuższą chwilę odczekać, aż snujący się nad dziedzińcem dym, na powrót odsłoni pole turniejowe.


Już dzisiaj zapraszamy na pokazy grupy Sagittari St. Georgi w czasie tegorocznego Turnieju. Szczegółowy plan ich występów zawierać będzie program imprezy.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia