Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Szkoła rycerska króla Kazimierza zakończyła działalność
2021-08-12


Szkoła rycerska króla Kazimierza zakończyła działalność


Zainteresowani rzemiosłem rycerskim młodzi ludzie, którzy zdecydowali się wziąć udział w muzealnych wakacjach, spotkali się dzisiaj po raz ostatni. Zajęcia Szkole rycerskiej króla Kazimierza dobiegły bowiem końca.


Odziani w stylizowane stroje, z piankowymi mieczami w dłoniach adepci sztuki szermierczej prezentowali swoje umiejętności. Popisom przyglądali się nie tylko rodzice i dziadkowie, ale również zaintrygowani turyści, którzy akurat to przedpołudnie spędzali w naszym zamku.


Absolwenci Szkoły rycerskiej króla Kazimierza otrzymali stosowne certyfikaty, potwierdzające ich umiejętności. Warto przy tym podkreślić, że szermierczych sztuk walki uczyli się pod bacznym okiem mistrza - pana Włodzimierza Kierblewskiego, którego dzielnie wspomagał syn Piotr.


Obydwu Panom bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji tegorocznych wakacji muzealnych. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.


Na koniec wszyscy z apetytem spałaszowali pożegnalne gofry.Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia