Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Turniejowe warsztaty rekonstruktorskie i rzemieślnicze
2022-06-21


    Turniejowe warsztaty rekonstruktorskie i rzemieślniczePodobnie jak w latach poprzednich, także i w czasie tegorocznego XXII Turnieju Rycerskiego (9 – 10 lipca br.) na dziedzińcu zamkowym i na podgrodziu pojawią się rzemieślnicy i rekonstruktorzy historyczni. W wydzielonych stoiskach prezentować będą swoje prace i wyroby, nawiązujące techniką i sposobem wykonania do tradycji średniowiecznej.


Będzie więc okazja, by zobaczyć z bliska bicie monet w pracowni menniczej, którą poprowadzi Bohdan Kowalczyk. Produkcję m. in. naczyń drewnianych w pracowni tokarskiej zaprezentuje Stowarzyszenie Pozytywni Historycznie – Styrke. Przygotowanie elementów uzbrojenia oraz gotowe rekonstrukcje zbroi można będzie oglądać w warsztacie płatnerskim Zbigniewa Melibrudy. Każdy warsztat, oprócz prezentacji produkcji wyrobów, zaoferuje także możliwość ich zakupu.


Okazją do przeniesienia się w klimaty średniowieczne będzie wizyta w pracowni astronoma Filipa Loby, wyposażonej w odpowiednie urządzenia i instrumenty. Natomiast zasady gier historycznych przybliży zainteresowanym Zbigniew Tomaszewski, a także wszystkim chętnym da szansę wykazania się w nich indywidualnymi umiejętnościami.


Rekonstruktorzy proponują zwykle czynny udział w prowadzonych przez siebie zajęciach. Taka forma współpracy bardzo podoba się młodszej części turniejowej widowni. Żywa lekcja historii zawsze jest atrakcyjną formą nauki.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia