Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Turniejowe warsztaty
2022-07-18


Turniejowe warsztaty


Tradycją łęczyckich turniejów rycerskich są warsztaty prowadzone przez bractwa, uczestniczące w imprezie. Bezpośrednie spotkania i rozmowy z „prawdziwymi rycerzami” przyciągają wielu chętnych w różnym wieku, ale największą frajdę sprawiają młodszej części turniejowej publiczności. Dzieci i młodzież chętnie w nich uczestniczy, chcąc osobiście posmakować rycerskiego rzemiosła.


W czasie tegorocznego turnieju specjalistyczne warsztaty prowadzili szermierze z Warszawy, łucznicy z bractwa św. Jerzego, pretorianie rzymscy oraz członkowie Chorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej. Typowym rycerskim ćwiczeniom (strzelanie z łuku, szermierka) towarzyszyła możliwość terminowania w pracowniach garncarskiej, kowalskiej, płatnerskiej oraz mincerskiej.


Uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody ufundowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Burmistrza Miasta Łęczycy wraz z okolicznościowymi dyplomami, przygotowanymi przez Muzeum.


Warsztaty zostały przeprowadzone dzięki dofinansowaniu, pochodzącemu ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia