Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

VII Turniej Łucznictwa Historycznego
2019-06-19

W dniu 15 czerwca dziedziniec łęczyckiego zamku stał się areną zmagań łuczników, którzy przybyli do Łęczycy, by wziąć udział w VIII Turnieju Łucznictwa Historycznego.


Pogoda tego dnia dopisywała, mimo iż, co pewien czas lekki wiaterek próbował płatać figla zmieniając nieco kierunek lotu strzał,mierzonych w najwyżej punktowane cele. Nie zrażało to uczestników,którzy w dobrych humorach sprawdzali swoje umiejętności w różnorodnych konkurencjach strzeleckich. Oprócz tradycyjnych tarcz fita, strzały kierowane były do tarcz z sylwetkami zwierząt, rycerzy czy wymagającej precyzji konkurencji strzelania do rurek imitujących świece. Jednak najwięcej emocji wywołała gra w kółko i krzyżyk za pomocą łuków i strzał. Łucznicy swoje umiejętności sprawdzali z trzech odległości 20, 25 i 30 m.


Najlepszym tego dnia okazał się, kilkukrotny już, zwycięzca Turnieju Łucznictwa Historycznego – Jerzy Kubiak, który w nagrodę otrzymał przepiękną monetę „Półgrosz Władysława Jagiełły”oraz pamiątkowe wydawnictwa i gadżety o Łęczycy. Drugie miejsce zajął Janusz Wesołowski i w nagrodę otrzymał monetę „Denar Bolesława Krzywoustego” wraz z wydawnictwami i gadżetami o Łęczycy. Natomiast trzecie miejsce przypadło Piotrowi Kulecowi, któremu wręczono monetę z wizerunkiem rycerza ciężkozbrojnego oraz tak jak w przypadku pozostałych zwycięzców wydawnictwa i gadżety związane z Łęczycą.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia