Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Wakacje
2020-07-31


"Palce lizać"


                "Zamkowe wakacje z historią  w tle'' przekroczyły półmetek i trwają w najlepsze. Kolejne spotkanie było pełne atrakcji.


                Powstały kolejne rysunki, tym razem z diabłem Borutą jako tematem wiodącym. Cały czas gromadzimy materiał na specjalną wystawę, którą przygotujemy na zakończenie wakacji.


                Pogoda był wreszcie odpowiednia, więc mogło się odbyć  pranie w stylu retro.  Do wanny, tary i wyżymaczki  ustawiała się kolejka, bo każdy chciał zanurzyć ręce w wodzie  i osobiście sprawdzić, jak dawniej bywało. Nawet początkowi sceptycy, odwołujący się do postępu technicznego, ostatecznie przekonali się do tej przyziemnej czynności. Jeszcze raz okazało się, że tak niewiele trzeba, by dzieci  miały dobrą zabawę.


                Gwarancją tej ostatniej były "narty". Narty" bawią, ale i uczą - współdziałania,   odpowiedzialności,  ale też koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dają też dużo radości i satysfakcji.


                 A koniec… Czyżby  to Master Chef  Junior zawitał do Łęczycy ? Nie, to zamkowi cukiernicy i ich kunsztowne słodkości, godne królewskiego stołu.


                Zamkowa cukiernia  - "Palce lizać" - nazwa trafiona w punkt.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia