Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Wakacje
2020-08-06Studio makijażu


Cotygodniowe spotkania uczestników wakacji na dziedzińcu zamkowym wchodzą powoli w końcowy etap. Pełna jest już teczka z rysunkami, z których powstanie okolicznościowa wystawa. Jest także pomysł na jej efektowną aranżację.


Na razie jednak dzieci wzięły udział w warsztatach „biżuteryjnych”. Wykonane z gliny, a inspirowane dawnymi wierzeniami, ozdoby i talizmany zrobiły dla siebie, ale także dla swoich najbliższych. Oryginalne wisiory o niepowtarzalnych wzorach i barwach pięknie prezentowały się na szyjach mam.


Do uwielbianego przez dzieci malowania twarzy ustawiła się kolejka.Wybrany przez każdego z uczestników indywidualny makijaż zdradził,kto lubi zwierzęta, a kto uwielbia kolorowe kwiaty, wyjaśnił kto jest miłośnikiem makabry, a komu bliższe są łagodniejsze klimaty. Zabawa w malowanie podpowiedziała też kto buja w obłokach,a kto twardo stąpa po ziemi.


Wśród gier i zabaw na dziedzińcu, obowiązkowych w czasie naszych wakacyjnych spotkań, największą popularnością cieszą się walki na piankowe miecze, choć i pijany rycerz, i narty mają też swoich licznych zwolenników.Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia