Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Warsztaty
2020-10-21


Warsztaty łucznicze na dziedzińcu zamkowym


W najbliższy piątek, 23 października dziedziniec zamkowy stanie się areną zmagań łuczniczych. Członkowie bractwa rycerskiego Sagittari Saint Georgii, w specjalnym pokazie, zaprezentują swoją sprawność strzelecką. Następnie dzielić się będą umiejętnościami z młodymi pasjonatami sztuki łuczniczej. Warsztaty wprowadzą ich uczestników w świat szlachetnych tradycji rycerstwa średniowiecznego oraz przybliżą im tajemnice łuku – broni, którą na przestrzeni wieków posługiwali się i bogowie, i ludzie.


Organizowane przez nas warsztaty pn. „Od giermka do rycerza w codziennym życiu, jako sposób na unikanie uzależnień” to okazja, by ich uczestnicy mogli przeżyć emocjonującą przygodę i zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Mają też szansę poszerzyć wiedzę historyczną oraz odkryć w sobie nowe zainteresowania.


Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy uczniów starszych klas łęczyckich szkół podstawowych. Wielu z nich uczestniczyło wcześniej w naszych Szkolnych Turniejach Drużyn Rycerskich. W niedalekiej przyszłości będą mogli także spróbować swoich sił w organizowanych przez Muzeum Turniejach Łucznictwa Historycznego.


Warsztaty poprzedzi prelekcja dotycząca profilaktyki uzależnień. Wydarzenie zyskało dofinansowanie ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia