Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski
2019-08-20

XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy, nad którym Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Grzegorz Schreiber, rozpoczyna się już w najbliższą sobotę 24 sierpnia o godz. 10.30. Trwają ostatnie przygotowania do imprezy. Szczegółowy jej program znajdzie się na ulotkach informacyjnych oraz na specjalnych potykaczach, rozmieszczonych w różnych punktach miasta.


W tegorocznych zmaganiach turniejowych weźmie udział 8 grup rekonstrukcyjnych, w tym aż trzy grupy konne. Będą szermierze, łucznicy, rycerze piesi oraz samuraje. Goście z Japonii pojawią się na naszej imprezie po raz pierwszy w jej ponad dwudziestoletniej historii. Będzie okazja, by porozmawiać i bliżej przyjrzeć się elementom uzbrojenia.

Oryginalne zbroje samurajskie pokażemy też w naszym Muzeum. Będą to, datowane na przełom XIX i XX wieku, zbroja tosei gusoku z hełmem typu jingasa oraz zbroja tosei gusoku z hełmem typu kabuto. Do ich oglądania zapraszamy nie tylko osoby zainteresowane kulturą Dalekiego Wschodu .


W sobotę po godz. 18. 00 wstęp na dziedziniec zamkowy będzie wolny. Czekać tu będą na publiczność ćwiczenia w rzemiośle rycerskim i zabawy plebejskie. Pierwszy dzień zmagań turniejowych zakończy wieczorny spektakl w wykonaniu Teatru Ognia Arta Foc.

W niedzielę - 25 sierpnia pokazy turniejowe będą odbywały się w godz. 10.30 – 18.00.


Przez cały czas trwania Turnieju tuż pod zamkiem i na podgrodziu czynne będą warsztaty rzemieślników. Znajdą się tu pracownie m. in. szklarza, astronoma i zielarki. Nie zabraknie też kramów z pamiątkami oraz stoisk z tradycyjnym jadłem i napojami.


Bilety wstępu na Turniej kosztują - normalny - 25 zł.

                                  -ulgowy - 20 zł.

dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatnyZapraszamy i do zobaczenia!Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia