Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

XXIII Międzynarodowy Turniej Rycerski 8-9 lipca
2023-06-08ZAPRASZAMY NA TEGOROCZNY TURNIEJ RYCERSKI


Termin rozpoczęcia XXIII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, iż obędzie się on w dniach 8 – 9 lipca w godz.12.00 – 18.00.W czasie tegorocznej imprezy wystąpią najlepsze polskie grupy rekonstrukcji historycznej. Niektóre pojawią się na dziedzińcu zamkowym kolejny raz, bowiem ich członkowie chętnie przyjeżdżają do Łęczycy i chwalą sobie naszą imprezę.


W pokazie konnego łucznictwa historycznego obejrzymy AMM Archery z Anną Sokólską mistrzynią świata w łucznictwie konnym na czele.


W konnych popisach kaskaderskich przed turniejową publicznością ponownie zaprezentują się jeźdźcy z Apolinarski Group.


Do tarcz celne strzały posyłać będą Łucznicy św. Jerzego, którzy popisywać się też będą znakomitym opanowaniem broni czarnoprochowej.


Jean van Coppenolle z czeskiej grupy Vancos przyjedzie do Polski wraz ze swoimi ptakami drapieżnymi, które ponownie fruwać będą nad dziedzińcem zamkowym.


Damom i rycerzom z Chorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej tak przypadł do gustu nasz turniej, że ponownie gościć będą w Łęczycy.


Po raz pierwszy na łęczyckim zamku pojawi się słowacka konna grupa Agentura Hector. Niezwykle barwna i atrakcyjnie prezentująca się grupa przedstawi turniejowej publiczności swoją wersję średniowiecznych zmagań rycerskich. Agentura Hector wystąpi na dziedzińcu czterokrotnie,otwierać i zamykać będzie każdy z dwu dni turnieju.


Na nasz turniej zawitają także goście niezwyczajni. Swoje obozowisko będą mieć bowiem Templariusze, którzy poprowadzą warsztaty kaligrafii, wytwarzania pieczęci oraz zaproponują chałwę arabską i kawę po saraceńsku. Członkowie Stowarzyszenia Bellator Societas, jako prawdziwi pasjonaci starożytnej wojskowości, wystąpią w pełnym uzbrojeniu rzymskich pretorian i gladiatorów. Natomiast sekcja rekonstruktorska Matsumoto prezentować będzie uzbrojenie japońskich samurajów z XVII w. oraz metody walki Kendo.


Na podgrodziu warsztaty rozłożą rzemieślnicy. Tajemnicami swych profesji dzielić się będą z turniejową publicznością m. in. garncarz, kowal, mincerz. Będzie też astrolog. Wokół zamku staną liczne kramy kupieckie z mnogością rozmaitych towarów. Spragnionych i głodnych zapraszać będą stoiska ze średniowiecznym jadłem i napojami.


W sobotę (8 lipca) o godz. 21.30 na dziedzińcu zamkowym grupa Arta Foc zaprezentuje widzom fireshow pt. „Dia de los Muertos w Łęczycy”. Wstęp na ten pokaz będzie bezpłatny.Już dziś zapraszamy do Łęczycy na tegoroczny turniej rycerski.Foto: Muzeum w Łęczycy, J. Ziółkowski, Agentura Hector


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia