Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski
2024-07-03


Trwają przygotowania do tegorocznego Turnieju Rycerskiego


Trwają intensywne przygotowania do XXIV Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego. Przypomnijmy, iż w tym roku odbędzie się on w dniach 24 – 25 sierpnia.


Program Turnieju jest już gotowy. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć pokazy aż trzech drużyn konnych. W najważniejszym z nich - bojowym - wystąpi rycerska drużyna, reprezentująca zamek w Gniewie. Na placu turniejowym zameldują się też rycerze piesi i łucznicy. Nie zabraknie popisów ptaków drapieżnych. Na dziedzińcu powstanie obozowisko Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej.

Jak zwykle, swoje umiejętności zaprezentują średniowieczni rzemieślnicy. Będzie można obserwować ich pracę w czasie warsztatów.

Już zgłosili się właściciele kramów z towarami oraz stoisk z gastronomią. W najbliższym czasie na ulicach Łęczycy pojawią się turniejowe banery reklamowe.


Prosimy zaglądać na naszą stronę, gdzie na bieżąco podajemy informacje, związane z tegorocznym Turniejem.Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia