Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Znani i lubiani
2022-06-13


Znani i lubiani w programie tegorocznego Turnieju Rycerskiego


Tegoroczny XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się w dniach 9 – 10 lipca w godz. od 12.00 – 18.00. Każda z grup rekonstrukcyjnych biorących udział w turnieju, wystąpi ze swoim programem dwukrotnie w ciągu każdego dnia.

Na dziedzińcu zamkowym pojawią się grupy, które już gościliśmy w naszym mieście.


Nie pierwszy raz zawita do nas AMM ARCHERY. Członkowie zespołu prezentują łucznictwo historyczne i po mistrzowsku posługują się łukiem wschodnim. Gwiazdą grupy jest Anna Sokólska – mistrzyni świata w łucznictwie konnym.


Ponownie zawita do nas Akademią Szermierzy z Warszawy. Jej członkowie to prawdziwi znawcy średniowiecznych technik fechtunku, wzorowanych na zachowanych w Europie źródłach pisanych. W czasie pokazów posługują się m. in. mieczem długim, puginałem, włócznią i mieczem jednoręcznym.


Publiczność turniejowa z zainteresowaniem obejrzy na pewno ciężkozbrojnych rycerzy z Bractwa Rycerskiego Ogrodzieniec Grupa Dextrarius. Wystąpią na otwarciu i na zakończenie turnieju. Zaprezentują m. in. widowiskowe starcia w szrankach z kopiami.


Emocje towarzyszyć będą widzom w czasie pokazów kaskaderskich w brawurowym wykonaniu jeźdźców z Apolinarski Group. Zobaczymy m. in. dżygitówkę oraz woltyż kozacki.


Przybędą na turniej zaprzyjaźnieni z Łęczycą łucznicy z grupy Sagittari St. Georgi. Wykażą się przed publicznością swoimi umiejętnościami w strzelaniu z łuku oraz swobodą w posługiwaniu się różnego rodzaju bronią czarnoprochową.


Widzowie, którzy zasiądą w tym roku na trybunach z przyjemnością obejrzą pokaz ptaków drapieżnych. Prowadzący pokaz - szef grupy Vancos nie ma sobie równych w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. Jest też mistrzem w prezentowaniu umiejętności swoich ptasich podopiecznych.


Grupy i stowarzyszenia, dla których wizyta w Łęczycy będzie pierwszą, przedstawimy bliżej już wkrótce.


Foto. D. Marciniak

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia