Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Medal
2022-02-15

Medal Komisji Edukacji Narodowej


Od wielu lat Muzeum w Łęczycy prowadzi różnorodne zajęcia edukacyjne, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Szczególną popularnością cieszą się warsztaty tematyczne, lekcje muzealne oraz zabawy średniowieczne. Corocznie notujemy dziesiątki godzin zajęć, z których korzystają uczestnicy wycieczek szkolnych, przyjeżdżających do naszego zamku z całej Polski.


Specjalnością naszego muzeum są organizowane od kilku lat „Szkolne Turnieje Drużyn Rycerskich”, które gromadzą młodzież szkolną z Łęczycy oraz powiatu łęczyckiego. Jak się wydaje, jest to jedyna tego typu muzealna propozycja w Polsce, w której uczniowie poznają zasady wzajemnej rywalizacji w oparciu o najbardziej szlachetne wzory.


Hanna Pawłowska, dyrektor Muzeum w Łęczycy, w uznaniu szczególnych zasług całego zespołu w wychowanie młodego pokolenia Polaków, otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki pana Przemysława Czarnka – Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wręczenia medalu dokonał wiceminister tego resortu – pan Tomasz Rzymkowski.


Medalem KEN została również uhonorowana zasłużona, wieloletnia nauczycielka i była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy – pani Elżbieta Gieraga.Foto: J. Jankowski


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia