Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
XXIII Międzynarodowy Turniej RycerskiXXII Międzynarodowy Turniej RycerskiTurniejowe reminescencje

Turniejowe reminescencje


Turniejowe reminiscencje


Tegoroczny Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy nie odbędzie się. Impreza z ponad dwudziestoletnimi tradycjami (I Turniej odbył się w maju 1998 r.) przegrała ostatecznie z epidemią COVID – 19.


Z konieczności, wracamy więc do przeszłości i wspomnień. Prezentujemy wybrane fotografie z turniejów rycerskich, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat (2004 - 2019).


Metamorfoza tego wydarzenia, przyciągającego zawsze rzesze miłośników kultury i tradycji średniowiecza jest aż nadto widoczna. Od na półamatorskiej zabawy kilkudziesięciu zapaleńców, zrzeszonych w bractwach rycerskich, po profesjonalną imprezę z udziałem zawodowych grup rekonstrukcyjnych polskich i zagranicznych. Od spontanicznych pomysłów braci rycerskiej realizowanych ad hoc, po różnorodny, bogaty i atrakcyjny program, przeznaczony dla widza w każdym wieku. Od siermiężnego wyposażenia zaplecza technicznego,po wypracowane przez lata doświadczeń fachowe, kompleksowe przygotowanie oprawy turniejowej.


W oczekiwaniu na, miejmy nadzieję, XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy w 2021 r. - powspominajmy turnieje minione.
Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia