Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Łęczyca. Szkice o przeszłości
2019-05-17
Pragniemy poinformować, że w programie tegorocznej "Nocy Muzeów", oprócz propozycji wymienionych na plakatach i bannerach, znalazła się jeszcze jedna pozycja. Otóż w czasie imprezy, w kasie Muzeum będzie można kupić naszą najnowszą , bo wydaną w tym tygodniu, publikację pt. "Łęczyca. Szkice o przeszłości". Jest to praca zbiorowa, poświęcona naszemu miastu. Przybliża wybrane kwestie, dotyczące jego historii i tradycji kulturowej oraz codziennego życia mieszkańców.

Książka składa się z dwu części. Pierwsza zawiera artykuły uznanych w swoich dziedzinach specjalistów, przedstawicieli ośrodków naukowych i badawczych z Warszawy, Krakowa, Łodzi i Torunia. Autorzy podejmują problematykę, dotyczącą najważniejszych zabytków architektury, budownictwa obronnego i dzieł sztuki, zarówno tych zachowanych do dnia  dzisiejszego, jak i tych już nieistniejących. Omawiają również niektóre zagadnienia , wynikające z wielokulturowej historii naszego miasta.
Artykuły prezentowane w części drugiej to efekt działalności naukowej pracowników merytorycznych naszego Muzeum. Poruszane w nich tematy dotyczą archeologii, historii i etnografii. Są rezultatem codziennej pracy muzealników, polegającej na gromadzeniu i opisywaniu zbiorów, a także na opracowaniu materiałów pozyskanych w wyniku archeologicznych i etnograficznych badań terenowych.

Warto dodać, że wydawnictwo posiada piękną szatą edytorską, oraz bogaty i różnorodny materiał ilustracyjny. Mamy nadzieję, że książka  zainteresuje wszystkich, którym bliskie są dzieje Łęczycy i naszego regionu. Publikacja została wydana w nakładzie 200 egzemplarzy i kosztuje 36 zł.

Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia