Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Łucznicy św. Jerzego
2022-07-28


Przeżyjmy to jeszcze raz…


Wspomnienia poturniejowe


Wydawałoby się, że gdy mowa o łucznikach, to rzecz będzie o łukach, strzałach i celnym oku. W przypadku Łuczników św. Jerzego (Sagittari St. Georgi) trzeba dodać, że będzie również o historii broni czarno-prochowej.


Członkowie tej grupy prezentują bowiem w czasie pokazów nie tylko swoje mistrzostwo w strzelaniu z łuków do celu, ale też zapraszają publiczność do udziału w pokazie artyleryjskim, który rozpoczynają od prezentacji nieskomplikowanych piszczeli, a kończą kanonadą z wielostrzałowych organków.


Łucznicy św. Jerzego chętnie spotykają się z pasjonatami łucznictwa, prowadzą warsztaty dla zainteresowanych, zachęcają do uprawiania tej dyscypliny.

Swoje umiejętności sprawdzają w praktyce, biorąc udział w konkursach łucznictwa historycznego.


Zwyciężczynią konkursu łuczniczego, który rozegrano w czasie ostatniego, łęczyckiego XXII Turnieju Rycerskiego została - Laura Kucharska.

Pani Laura otrzymała nagrodę, ufundowaną przez Starostę Łęczyckiego - Janusza Mielczarka, który wręczył ją laureatce osobiście.Foto: Janusz Jankowski i Muzeum w Łęczycy


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia