Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

80 rocznica Bitwy nad Bzurą
2019-09-06

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Bitwa nad Bzurą w malarstwie Adama Bojary”. Ekspozycja przygotowana została specjalnie z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Można ją oglądać od 9 września b. r. w dniach i godzinach otwarcia Muzeum.


Adam Bojara (ur. 1949) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego malarstwo pozbawione zbędnych symboli, pełne jest czystych form malarskich, wynikających z obserwacji otaczającego nas świata.


Obrazy prezentowane na naszej wystawie powstały w drugiej połowie lat 80. XX wieku, kiedy artystę interesowała tematyka batalistyczna, a szczególnie dramaturgia wojenna. Wtedy też zdecydował się na wykonanie cyklu ukazującego wydarzenia, mające miejsce w czasie walk nad Bzurą we wrześniu 1939 roku.

Prace malarskie poprzedziło studiowanie dokumentów i fotografii. Artysta rozmawiał także bezpośrednio z uczestnikami walk, rozgrywających się w różnych miejscach i czasie.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia