Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Konie
2022-09-28


Wystawa malarstwa Marzeny Mazurek


Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy obrazów pani Marzeny Mazurek. Ograniczona przestrzeń wystawiennicza zmusza autorkę do pokazania tylko wybranych prac, zaś okoliczności publicznego udostępnienia (tegoroczny Hubertus) wyznaczają ich temat.


Artystka prezentuje bowiem obrazy, przedstawiające konie arabskie. Od najmłodszych lat darzy te piękne zwierzęta ogromną sympatią, nic więc dziwnego, że obrazy im poświęcone stanowią znaczną część jej dotychczasowego dorobku artystycznego.


Autorka maluje konie w sposób realistyczny, a równocześnie bajkowy. Prezentuje je w scenach rodzajowych i w portretach. Korzysta przy tym różnych z środków wyrazu artystycznego. Nie wzbrania się przed użyciem elementów romantycznych, a nawet lirycznych.


Początkowo ulubioną techniką Marzeny Mazurek był ołówek, malarstwem olejnym zainteresowała się w 2008 r. Obecnie bliskie jej są też inne techniki – akwarela, tusz, sucha pastela. Oprócz koni, tematem swoich prac czyni również człowieka i naturę.


Marzena Mazurek z wykształcenia jest historykiem, studiowała na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Warsztat artystyczny doskonaliła podyplomowo na kierunku malarskim Wydziału Artystycznego tej samej uczelni.


Jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Jej prace oglądać można na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Znajdują się także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


Wystawę, prezentowaną w naszym muzeum można oglądać codziennie w godz. 10.00 – 17.00 (prócz poniedziałków).

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia