Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Konne Show grupy AMM ARCHERY
2023-06-16Konne Show grupy AMM ARCHERY


Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że grupa AMM Archery zaprzyjaźniona jest zarówno z Łęczycą, jak i naszym Turniejem Rycerskim. Jej członkowie od kilku lat chętnie przyjeżdżają do nas z odległego Podlasia.


AMM Archery specjalizuje się łucznictwie konnym, które nawiązuje do tradycji dawnej, lekkiej jazdy tatarskiej. Posługuje się łukami, jakich używano w Polsce w XV - XVII w.

W dynamicznym widowisku, z szybko zmienianymi rekwizytami, AMM Archery pokaże strzelanie do różnorodnych celów statycznych i ruchomych. Pojawią się także elementy kaskaderki, kiedy celem stanie się i jeździec, i pieszy


Publiczność turniejowa zobaczy w akcji dwa konie. Jednego poprowadzi Anna Sokólska, wielokrotna mistrzyni świata w łucznictwie konnym. Drugiego dosiadać będzie Jacek Sanczenko. Ten młody uczeń szkoły jeździeckiej już w ubiegłym roku pięknie zaprezentował się na dziedzińcu zamkowym i zyskał sympatię turniejowej publiczności. Mamy nadzieję, że i tym razem widzowie będą mieli okazję nagrodzić brawami jego strzeleckie i jeździeckie umiejętności .


AMM Archery wystąpi dwukrotnie w ciągu dwu dni Turnieju, który - przypominamy- odbędzie się w dniach 8 - 9 lipca.


Foto: J. Ziółkowski, J. Jankowski, Muzeum w Łęczycy

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia