Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Modowy spacer przez wieki - Zamkowe ferie
2018-02-06


Kolejny dzień "Zamkowych ferii" wypełniła swoista podróż w czasie, która upłynęła pod znakiem mody. Od wieków, we wszystkich swoich przejawach moda budziła żywe zainteresowanie społeczne, a problematykę z nią związaną podejmuje dziś wiele dyscyplin m.i n. historia kultury materialnej, historia obyczajów, estetyka, psychologia czy socjologia. Moda stanowi niewyczerpane źródło natchnienia dla literatury, teatru, malarstwa czy grafiki.

Dla uczestników ferii moda była pretekstem, dzięki któremu mogli poznać jej najważniejsze trendy, zmieniające się stosownie do epok. Poza tym odkryli kolejne tajemnice muzealne. Mieli bowiem okazję  oglądać pracowników merytorycznych w strojach z różnych okresów historycznych, nawiązujących do tematyki imprez, które odbywają się w zamku i na terenie dziedzińca.

Następnie feriowicze sami przywdziali różnorakie odzienia, by uczestniczyć w specjalnej sesji zdjęciowej. Przez krótką chwilę każda dziewczynka była zaklętą królewną lub piękną łęczycanką, zaś każdy chłopiec mógł przeobrazić się w dzielnego rycerza albo w księcia z bajki. 

Krótkie, magiczne chwile zostały utrwalone na fotografiach, a te będą miłą pamiątką na dłużej.
Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia