Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Narodowe Czytanie na Zamku w Łęczycy
2017-09-12


Już po raz trzeci akcja Narodowego Czytania zagościła w Łęczycy. Po raz pierwszy została przeprowadzona w salach etnograficznych łęczyckiego Muzeum. 11 września br. o godz. 12.00, we "wnętrzach chałupy łęczyckiej z początków XX w.", odbyło się czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Organizatorami spotkania były Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy przy współpracy z Muzeum w Łęczycy.

Wesele. Dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, który powstał na kanwie autentycznych wydarzeń, czytali m.in. Starosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski, Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego Krystyna Pawlak, wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk, dyrektor Muzeum Hanna Pawłowska, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury oraz dyrektorzy i uczniowie łęczyckich szkół.

Przypominamy iż ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” odbywa się pod patronatem Prezydenta RP od 2012 r.



Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia