Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Nowe systemy zabezpieczeń już niedługo na łęczyckim Zamku
2018-03-27


Z przyjemnością informujemy, iż wniosek przygotowany przez Muzeum w Łęczycy, na zakup i montaż nowoczesnych systemów zabezpieczeń w łęczyckim zamku, otrzymał dofinansowanie w kwocie 270 000 zł. Środki pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a projekt zostanie zrealizowany w ramach programu Ochrona Zabytków. Środki te zostaną przeznaczone na zakup i montaż monitoringu wizyjnego z analityką obrazu, systemu kontroli dostępu, wykrywania i sygnalizacji włamania, systemu przeciwpożarowego wraz z systemem oddymiania oraz oświetlenia ewakuacyjnego. Celem głównym projektu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego poprzez zabezpieczenie zespołu Zamku Kazimierzowskiego w Łęczycy (Dom Stary, Dom Nowy, Wieża Szlachecka, mury obronne) oraz zgromadzonych w Muzeum w Łęczycy cennych zbiorów, eksponatów muzealnych, w tym bezcennych artefaktów pochodzących z romańskiej Archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą przed zniszczeniem, kradzieżą i pożarem, a także zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie obiektu.

Zakończenie prac zaplanowane zostało na 30 listopada 2018 r. Nowe systemy pozwolą zabezpieczyć na kolejne lata ten jeden z najważniejszych w województwie łódzkim zabytek i zgromadzone w nim cenne zbiory.


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia