Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Obrazy z muzealnych zakamarków
2020-02-12

Obrazy z muzealnych zakamarkówZapraszamy do oglądania wybranych obrazów z muzealnej kolekcji malarstwa polskiego, której daliśmy tytuł „Obrazy z muzealnych zakamarków”. Prezentujemy kilkanaście najciekawszych eksponatów: pejzaży, scen rodzajowych i portretów. Są to dzieła polskich artystów, którzy tworzyli od końca XIX wieku do początków wieku XX.


Można zobaczyć m. in. „Noc” Józefa Rapackiego, „Zimę” Czesława Wasilewskiego czy „Pejzaż o zachodzie” Karola Biske. Kopię obrazu Józefa Simmlera „Przysięga królowej Jadwigi” pokazujemy jako ciekawostkę. Jego oryginał znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.


Najciekawszym obiektem na naszej wystawie są „Motyle”, które wyszły spod pędzla Jacka Malczewskiego. Obraz jest symbolicznym wyrazem tęsknoty za wolnością, a równocześnie wprowadzeniem w tajemniczy świat roślin i zwierząt, spotykanych w ogrodzie. Jest też metaforą procesu tworzenia, którą w tym przypadku symbolizuje gra na instrumencie.

Obraz Jacka Malczewskiego pokazujemy publiczności co pewien czas, teraz więc jest znakomita okazja by go zobaczyć.


Wystawę oglądać można do końca marca br.


Zapraszamy w dniach i godzinach otwarcia Muzeum.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia