Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

"Pani Dulska" na zamku
2021-09-15


Pani Dulska” gości w zamku


Po przerwie spowodowanej pandemią, Narodowe Czytanie ponownie mogło się odbyć na żywo i z udziałem publiczności. Tegoroczna lektura czyli sztuka Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej z 1906 r. wymagała anturażu teatralnego.


Sceną stała się więc klimatyczna sala zamkowa, zaś w poszczególne role dramatu wcielili się przedstawiciele władz miasta i powiatu, pracownicy instytucji kulturalnych oraz młodzież szkół podstawowych i średnich z Łęczycy, Piątku, Witoni i Czernikowa.


Aktorzy okazali się wyśmienici, o czym świadczyły żywe reakcje i oklaski widzów, towarzyszące prezentacji poszczególnych scen. Na tak emocjonalny odbiór dramatu wpływ miały, oprócz gry aktorskiej, również elementy scenografii, kostiumy i drobne rekwizyty, o które zadbali młodzi wykonawcy. Dzięki temu, publiczność mogła przenieść się w realia Galicji z przełomu XIX i XX wieku, w epokę fin-de-siecle`u.


Łęczycką edycję Narodowego Czytania należy uznać za bardzo udaną i na pewno inspirującą. Jej organizatorami były Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Łęczycka Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, która świętuje swoje 70 urodziny. Gratulujemy pięknego jubileuszu.


Do zobaczenia w przyszłym roku.
Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia