Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Podsumowanie gry terenowej
2017-10-31


W deszczowo - słoneczny piątek 27 października, przed godziną 9.00, na dziedzińcu Zamku w Łęczycy, zebrali się uczestnicy gry terenowej pn. Śladami różnych odcieni szarośći łęczyckiego PRL-u. Prawie 180 uczniów reprezentujących wiele szkół powiatu łęczyckiego stawiło się by sprawdzić się w różnorakich konkurencjach osadzonych w okresie PRL-u. Pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem w tym dniu i zakłóciła pierwsze zadania realizowane na Zamku w Łęczycy. Duże trudności sprawiła
drużynom konkurencja polegająca na grupowym skakaniu przez linę.

Po poprawieniu się warunków atmosferycznych wyszliśmy w miasto w dwóch grupach prowadzonych przez p. Marka Kamińskiego (Miejska i Powiatowa Bibioteka Publiczna w Łęczycy) oraz kustosza Muzeum - Tomasza Kucharczyka by zmierzyć się w konkurencjach przeprowadzonych w przestrzeni miasta Łęczycy.
W czasie imprezy przypomnieliśmy uczniom najważniejsze wydarzenia historyczne związane z omawianym okresem (okres stalinizmu, żołnierze wyklęci, budowa ŁZG, millenium chrztu Polski, rozwój urbanistyczny miasta, łęczycka kultura, Solidarność). Dla wielu uczniów pierwszą, okazała się na przykład wizyta na hałdzie pokopalnianej.

Na koniec gry ponownie spotkaliśmy się na dziedzińcu zamkowym by pożywić się ciepłym barszczykiem. Po zliczeniu punktacji, nagrody dla szkół i uczestników gry wręczyli Starosta Łęczycki - Wojciech Zdziarski, wykonującą zadania i obowiązki Pani Burmistrz Miasta Łęczycy - Monika Kilar-Błaszczyk oraz Pani dyrektor Muzeum w Łęczycy - Hanna Pawłowska.

Klasyfikacja gry terenowej.
Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Czernikowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Sługach
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Siedlcu

Oddziały gimnazjalne oraz klasy VII szkół podstawowych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Sługach
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - Zespół Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy
II miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy
III miejsce - Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku (po dogrywce)

Muzeum w Łęczycy serdecznie dziękuje wszystkim szkołom, opiekunom oraz uczniom za udział w grze. Gorące podziękowania za pomoc udzieloną w organizacji gry składamy również na ręce Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.
Informujemy, że w najbliższym czasie do uczestników, opiekunów oraz szkół trafią imienne dyplomy za udział w grze. Do końca listopada placówki otrzymają także okolicznościową gazetę z materiałami źródłowymi ilustrującymi okres PRL-u na ziemi łęczyckiej. 

Patronatem medialnym grę objęły portale internetowe Moja Łęczyca, ELE24 oraz Dziennik Łódzki
            

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra"

                                                     Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia