Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Promocja książki
2019-10-24

Promocja książki prof. dr hab. Jana Szymczaka „Łęczyccy Piastowie. Książęta, księżne i księżniczki w Łęczycy w XII – XIV wieku”Wśród wielu wydawnictw, które można nabyć w muzealnym sklepiku, znajduje się także książka pt. „Łęczyccy Piastowie. Książęta, księżne i księżniczki w Łęczycy w XII – XIV wieku” autorstwa prof. dra hab. Jana Szymczaka. Publikację wydało Towarzystwo Naukowe Płockie wraz z łęczyckim Oddziałem TNP. Koszt jednego egzemplarza - 35 zł.


To najnowsza i pierwsza tak obszerna praca, która dotyczy piastowskich władców, związanych z dziejami ziemi łęczyckiej przez trzy stulecia. Książka opowiada nie tylko o książętach, także o ich żonach i córkach, czyli o księżnych i księżniczkach łęczyckich. Czasy, w których przyszło im żyć (XII – XIV w.) obfitowały w wydarzenia, ważne nie tylko dla naszego regionu, miały też szerszy ogólnopolski, a nawet europejski kontekst.


Prof. dr hab. Jan Szymczak zadedykował swoją książkę wszystkim mieszkańcom Ziemi Łęczyckiej, a zwłaszcza Łęczycy, która na jej kartach pojawia się najczęściej.


Zapraszamy serdecznie na uroczystą promocję tej publikacji, która odbędzie się 12 listopada 2019 r. (wtorek) b. r. o godz. 11.00 w salach zamkowych. W programie przewidziano m. in. spotkanie z profesorem Janem Szymczakiem. To znakomita okazja, by kupić książkę i uzyskać autograf jej autora.


Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia