Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Relaks
2020-06-17


Relaks na dziedzińcu


Są w naszym mieście miejsca, które zwracają uwagę swoją urodą i zachęcają, by przysiąść tam na ławce i chwilę odpocząć. Łęczycanie chętnie korzystają z tej możliwości i wybierają. Albo piękny park, albo też zadbane skwery czy zieleńce. Ładna pogoda, czerwcowa zieleń w pełnej krasie i słońce, które ostatnio zaczęło wreszcie przygrzewać – aż proszą, by zafundować sobie chwilę relaksu. Wielu z nas tęskni za takimi momentami. Tym bardziej, że jeszcze do niedawna musieliśmy pozostawać w domach (zalecenia epidemiczne), a i niskie jak na tę porę roku temperatury - nie zachęcały do spacerów.


Warto zwrócić uwagę, że jest w Łęczycy jeszcze jedno miejsce, które gwarantuje możliwość odprężenia się. To dziedziniec zamkowy - niezwykle klimatyczna przestrzeń, oddzielona ceglanym murem od codziennej wrzawy, która wciska się na siłę ze wszystkich stron.

Na dziedzińcu czas płynie jakby wolniej. Jest tu spokój, dużo zieleni i...kwiatów. Wydzielony teren zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Człowiek ma ochotę zatrzymać się tu na moment wytchnienia. Ławki - czekają.

Chętnie temu nastrojowi poddają się turyści. Obejrzawszy wystawy muzealne, siadają następnie w cieniu rozłożystego dębu, by pobyć u nas dłużej.


Mamy wolny czas? Potrzebujemy trochę luzu? Można iść na spacer do parku. Można powędrować na któryś ze skwerków. Można także wybrać się na dziedziniec zamkowy.


Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia