Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Tajniki pracy kustosza - Zamkowe Ferie
2018-02-02

Uczestnicy "Zamkowych ferii"  poznali kolejne muzealne tajemnice. Tym razem pracownicy merytoryczni opowiadali o pracy w swoich działach (historycznym, archeologicznym, etnograficznym), o metodach gromadzenia zbiorów, czasami w niecodziennych warunkach i okolicznościach, naukowym opracowaniu, prowadzeniu dokumentacji. Ilustrowali swoje opowieści wybranymi eksponatami, a feriowicze mieli jedyną w w swoim rodzaju okazję i możliwość obejrzenia ich z bliska, dotykania, a nawet przymierzania. 

Na naszą prośbę, uczestnicy ferii przynieśli na spotkanie różne stare przedmioty codziennego użytku, fotografie, dokumenty, cenne, rodzinne pamiątki. Obejrzeliśmy wszystkie starannie, dokonując podziału na te, które naszym zdaniem zasługują na nazwanie ich "eksponatem"  już dziś oraz te, które na miano to muszą jeszcze poczekać.

Wyposażeni w "wiedzę" merytoryczną, młodzi "muzealnicy"  wypełniali karty katalogu naukowego, rysując na nich wybrane eksponaty. Próbowali również swych sił jako "konserwatorzy zabytków" z zapałem układając archeologiczne puzzle i dekorując neolityczną ceramikę.

Następne, "kostiumowe" spotkanie we wtorek o godz. 10.00
Zobacz także:


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia