Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

aktualności

Warsztaty w DPS w Łęczycy
2017-01-18
Muzeum w Łęczycy kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Łęczycy. 
Kolejny cykl spotkań zainaugurowała styczniowa wizyta pensjonariuszy DPS w zamku. Grupa nie była zbyt liczna, bowiem mogły do nas dotrzeć tylko osoby sprawne, poruszające się samodzielnie oraz te, które nie poddały się grypie. 

Nasi goście obejrzeli specjalną wystawę, przygotowaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. Śpieszmy do Betlejem. Autorka scenariusza ekspozycji - Anna Dłużewska – Sobczak oraz realizatorka oprawy plastycznej - Renata Kaźmierczak prezentowały zgromadzone eksponaty, dzieliły się informacjami i ciekawostkami, dotyczącymi zarówno muzealnej kolekcji szopek, jak i ich autorów, łęczyckich twórców ludowych. 
Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Gospodarze wręczyli podopiecznym DPS praktyczne prezenty (wełniane szale), otrzymując w zamian oryginalną ozdobę z motywem słońca. 

Lutowe spotkanie, które odbyło się już w siedzibie DPS, przyciągnęło rekordową liczbę zainteresowanych. Wspólna praca przy ozdabianiu masek, wzorowanych na słynnych, karnawałowych maskach weneckich, dała wszystkim wiele radości i satysfakcji. Stosownej i tylko najbardziej koniecznej pomocy udzielały panie z Muzeum (Patrycja Zasadzka, Renata Kaźmierczak i Anna Dłużewska - Sobczak) oraz niezastąpiona pani Małgorzata Andrzejczak z DPS. 
Wybór odpowiedniej, z bogactwa różnorodnych, ozdoby, umiejętne jej zamocowanie oraz efekt końcowy – uzyskanie niebanalnego motywu dekoracyjnego, dały pensjonariuszom możliwość zaprezentowania własnej fantazji, gustu i zmysłu estetycznego. Zdobienie masek okazało się przyjemnością i przyciągnęło uśmiech na twarze. Wszyscy z zapałem przykładali się do pracy, bowiem następnego dnia miała się odbyć w DPS tradycyjna zabawa karnawałowa. Pełni oczekiwania na czekające ich atrakcje, pensjonariusze szczerze okazywali swoją radość. 


Partnerzy Muzeum w Łęczycy

homeaktualnościo muzeumdla zwiedzającychimprezyoferta muzeumsponsorzygaleriaENGLISHDeklaracja dostępnościdotacje/zamówienia publicznemapa serwisu
copyright © 2017 | wykonanie serwisu IRN Multimedia